Menu Content/Inhalt
Úvodní stránka
PDF Tisk E-mail

Ostatní aktivity


Od dubna je v KC Prádelna otevřeno poradní místo sdružení Spotřebitel net, které vzniklo za účelem obrany spotřebitelů v ČR. Cílem sdružení je zejména rozšiřovat osvětu mezi spotřebiteli o základních spotřebitelských právech a pomáhat těm, co se již dostali do konkrétního problému. K řešení spotřebitelských problémů, případně i jiných právních problémů, má k dispozici spotřebitelskou linku a osobní poradny. Vedle řešení konkrétních problémů, je neméně důležitou činností sdružení i snaha o osvětu spotřebitelů, tedy jakási prevence, kterou představuje tvorba článků se spotřebitelskou tématikou, jež se pravidelně objevují na webových stránkách www.spotrebitel.net, řada přednášek na středních a základních školách, jež se věnují základům spotřebitelského práva a finanční gramotnosti.

Poradní místo v KC Prádelna na objednání ze strany spotřebitele - tel.: 775 476 080 a 775 476 090Ve středu 26. června jsme předali sebraná víčka na pomoc Kristýnce. Ve sbírání budeme pokračovat, takže můžete stále nosit další.


Zaměstnanci a příznivci KC Prádelna zorganizovali finanční sbírku na pomoc loděnici Klubu veslařů mělnických, která byla těžce zasažena letošními povodněmi.

Ve staré loděnici bylo cca 70 cm vody a v nové loděnici bylo přízemí zaplaveno až ke stropu, resp. výška vody dosahovala cca 2,5 m. Zároveň dravá voda odnesla to nejpodstatnější, co veslař při svém tréninku kromě lodního vybavení potřebuje – loděnice přišla o všechna přistávací plata. Zároveň s přistávacími platy zmizelo v nenávratnu i o ocelové přístupové schodiště, které se vytrhlo. Jen na přistávacích platech a přístupovém schodišti půjde škoda do statisíců.

Finanční částka ze sbírky byla použita především na nákup úklidových a čistících prostředků a přípravků, které byly přijaty s velkým povděkem.

KC Prádelna přeje Klubu veslařů mělnických hodně sil v této nelehké chvíli a spoustu úspěchů v další činnosti.
Připojujeme se k "Petici proti šmejdům"a za zvýšení ochrany seniorů při nekalém předváděcím a podomním prodeji.

Předváděcí akce a smlouvy na nich uzavírané patří k nejproblematičtějším formám prodeje v České republice. Manipulace, nátlak, ponižování a agrese zástupců společností vede k tomu, že si senioři často koupí zboží, které nepotřebují ani nechtějí. Produkty jsou navíc často nekvalitní a nesmyslně předražené. Splácení horentních sum prohlubuje bídu seniorů a je jednou z příčin, proč je na více než 70 000 důchodců uvalena exekuce.

Podporujeme signatáře petice žádající Ministerstvo spravedlnosti ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR a Parlament České republiky, aby zabránily nemorálnímu jednání vůči seniorům na předváděcích akcích a přijaly potřebná opatření.

V KC Prádelna jsme zřídili speciální petiční místo, kde je možno petici podepsat.

Fyzicky podepsané petiční archy jsou klíčové, podpořit ale můžete i morálně – podepsáním »elektronické petice proti šmejdům« zde.