Menu Content/Inhalt
Úvodní stránka arrow Základní informace
PDF Tisk E-mail

Komunitní centrum "Prádelna"

Komunitní centrum Prádelna, Holečkova 38a, Praha 5 - Smíchov

Kontakt
tel.: 775 788 098, 603 289 675
e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny


KC Prádelna
  • multifunkční komunikační prostor pro nejširší veřejnost s pestrou nabídkou komunitně kulturních aktivit
  • volnočasové aktivity pro děti a mládež z Prahy 5
  • zázemí a prostor pro aktivity klubu SENzačních SENiorů v KC Prádelna a dalších skupin seniorů
  • spolupráce s NNO Prahy 5 a jejich aktivity související s posláním komunitního centra
  • provoz Galerie Prádelna

KC Prádelna představuje funkční a v pravém slova smyslu komunitní, vzdělávací, ale zároveň kulturní, společenské a umělecké centrum reflektují aktuální společenské potřeby. Cílová skupina je velmi široká a zasahuje do všech věkových skupin a vůbec do celého socio - demografického rozložení. Veškeré aktivity komunitního centra slouží v důsledku především k propojení a podpoře místní komunity.

Významnou skupinou, která zde nachází širokou nabídku aktivit jsou senioři. Pro ně v komunitním centru probíhají počítačové kurzy, iKavárna, herna stolního tenisu, výtvarné workshopy, klub stolních her apod. Zázemí pro svoji činnost zde nalezl Klub SENzačních SENiorů, Klub seniorů Pegas a seniorský taneční soubor Marietta.

Dětem a mládeži centrum nabízí taneční skupiny, výtvarné dílny atd.

Pro nejširší veřejnost jsou připraveny pravidelné výstavy v Galerii Prádelna a jejich vernisáže, cestovatelské a fotografické večery, koncerty, divadelní představení, semináře a přednášky apod.


Zvětšit mapu


Výstavu o historii budovy současného KC Prádelna "Od nemocničního pavilonu ke komunitnímu centru (1887-2013)", si můžete stáhnout ve formátu pdf zde.

Komunitní centrum Prádelna bylo ohodnoceno jako příklad dobré praxe v rámci projektu PLAS zabývajícího se oblastí aktivního stárnutí. Podrobné informace a celý katalog naleznete na stránkách projektu zde.